CD

Scénická kantáta Hodinky (NOVĚ SKLADEM)

 

299.00

Scénická kantáta Hodinky je zatím posledním scénickým počinem Petra Jiříčka. Ten se zde kromě hudby stal také autorem textů. Premiéra této hudební novinky pro tři sólisty, sbor, smyčcový kvartet, klavír a jednu nadupanou tanečnici se uskutečnila 1. května 2016 v Klenutém sále Zámeckého pivovaru v Litomyšli.

Hodinky jsou scénickou kantátou o dvaceti částech, jejíž formální i duchovní inspirací byla denní modlitba církve, neboli „hodinky“. V úseku čtyřiadvaceti hodin, počínaje svítáním prvního a konče svítáním druhého dne, jsou tři dosud neznámí lidé spojeni poutem osudu a jejich rozpravy a zamýšlení se nad věcmi božskými jsou nahlédnutím hluboko do nitra lidského. Spíše než linku pevného děje můžeme vnímat psychologický vývoj tří osamělých duší toužících po naplnění, zdánlivě jasně rozdělené role jsou pak „klasikou“ nevyzpytatelnosti života. Obraz setkání s otcem na začátku a matkou na konci skladby pak celou kantátu rámuje dotekem rodičovské lásky převyšující moc jakéhokoli zla.

POKUD VÁS TENTO CESTOPIS ZAUJAL A PŘÁLI BYSTE SI HO ZAKOUPIT, KLIKNĚTE PROSÍM NA TLAČÍTKO OBJEDNAT A NAPIŠTĚ NÁM PŘES KONTAKTNÍ FORMULÁŘ.